logo icon
image

RAY TİPİ FLOWMETRE

Oksijen flowmetresi ( debimetresi ) oksijenin burun memesi ve maske aracılığı ile nemlendiriciden geçerek hastaya verilmesinde kullanılır.

Kardiyomedikal flowmetreleri tıbbi uygulamalar için özel olarak tasarlanmış ve oksijen ile kullanılır. Merkezi sisteme bağlantı jakı mevcuttur. Skala göstergesi kırılma karşı dirençli polikarbon malzemeden yapılmış ve otoklavda steril edilebilir.

Skala göstergesi 1-15 lpm aralığında bölüntülüdür. Flowmetre gövdesi oksijenle kullanım için en hijyenik olan krom kaplı pirinç malzemeden imal edilmiştir.

Nemlendirme şişesi 134°C’ye kadar steril edilebilmektedir. 0,25 lt nemlendirme şişesi kapasitesi vardır. Iç hava dağıtıcı çubuğu paslanmaz krom kaplı alüminyumdan mamüldür.

Kullanım esnasında gaz akışı devam ederken, çıkısın tıkanması durumunda emniyet ventil devreye girer ve tahliye başlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Firma adı ve max - min göstergeler ürün üzerinde silinmeyecek şekilde yazılmıştır. Kardiyomedikal flowmetreleri , uygun gaz prizlerine direk olarak EN ( Avrupa ), BS 5682 ( Ingiliz ), DIN ( Alman ), NF ( Fransız ) abone fişleri ile bağlanabilirler.