logo icon
image

MEDİKAL VAKUM ÜRETİM MERKEZİ

Medikal vakum santrali , hastanelerin ameliyathane , yoğun bakım ünitesi, hasta odası gibi departmanlarda, güvenli ve devamlı bir vakum kaynağı sağlamak için kullanılır.

Medikal Vakum Santral Ekipmanları:
1-) Vakum Pompası
2-) Dijital Göstergeli Elektrik Kontrol Panel
3-) Bakteri Filtre Grubu
4-) Vakum Tankı
5-) Esnek Bağlantı
6-) Tank Bağlantı Kollektörü
7-) Üniteler Arası Bağlantı Ekipmanları
Vakum santralinin dizayn ve akış hesapları HTM 02-01 standartlarına göre yapılmakta ve kapasitesi belirlenmektedir. Vakum pompaları hastaneler için gerekli olan medikal vakumu sağlamak amacı ile kullanılır. Vakum pompaları hastaneler için özel olarak tasarlanmıştır.

Vakum santralinin çalışma voltajı 380V-50/60 Hz dir. Motor gücü 0.18 kW ile 30 kW aralığındadır. Vakum pompalarının aşırı akım çekme ve termik atma riskleri yoktur. Maximum vakumda durmaksızın çalışabilme özelliğine sahiptir. Maximum vakum değeri 1000 mmHg olmakla birlikte 500-620-720 mmHg arasında çalışabilir. Vakum pompasının kapasitesi hastane için yapılanakış hesaplamaları sonucundaki debi mikatrina göre belirlenmektedir.

Vakum pompalarının kapasiteleri istenilen değerlerde değişmektedir. Vakum tankı hastanelerin taleperine göre pompaların durma / çalışma olayını harekete geçiren bir depo görevi üstlenir. Vakum santralindeki vakum tankının kapasitesi HTM 02-01 standartının 90. maddesine göre hastane vakum kapasitesinin %100'ünü karşılayacak şekilde hesaplanır. Vakum tankları BS 5169 Class 3 standartlarına uygun üretilir ve test edilir. Bakteri filtre grubu bakteriler gibi zararlı maddelerin tanka girmesini engeller. Bu işlem cihazın, hijyenik olarak önemli konumda bulunan hastanelerde kullanılması açısından önemlidir. Santralin bu kısmı tank ile servisin arasında bulunmaktadır. Bakteri filtre grubu filtrelerden ve valflerden oluşur.